Mapa strony: Wypadanie włosów -> Kuracja przeciw wypadaniu włosów u dzieci?

Kuracja przeciw wypadaniu włosów u dzieci?

Wielu ludzi kojarzy łysienie, wypadanie włosów u dzieci jedynie z białaczką, rakiem, chemioterapią. Okazuje się, że dzieci również mogą być dotknięte łysieniem telogenowym, podobnie jak dorośli.

Powodem może być ostatnio przebyta ciężka choroba, zwykle z wysoką gorączką, zabieg chirurgiczny, nagła utrata wagi lub stres emocjonalny.

W ten sposób dziecko nagle może stracić dużo włosów w około sześć tygodni do trzech miesięcy.

Foto przedstawiające łysiejące dzieci

Dzieci cierpiące na łysienie telogenowetracą włosy często w dużych kępach przez kilka tygodni lub miesięcy, do tego stopnia, że ich włosy mogą być znacznie cieńsze i osłabione jeszcze przez duży upływ czasu później.

Inne przyczyny łysienia u dzieci i młodzieży obejmują grzybicę skóry głowy, która jest jedną z najczęstszych przyczyn utraty włosów. Jest ona łatwa do rozpoznania we wczesnym stadium, ponieważ towarzyszy jej zaczerwienienie skóry głowy, swędzenie i oczywiście utrata włosów.

Zakażenia bakteryjne mogą również powodować łysienie. Powoduje je zazwyczaj gronkowiec bakterii aureaus.

Zdjęcie przedstawiające łysienie

Łysiejąca dziewczynka

 Trichotillomania jest powiązana z zaburzeniami obsesyjno-kompulsywnymi i zdefiniowana jest jako dziecko lub nastolatek, który ma nawyk kompulsywnego ciągnięcia za włosy, bawienia się nimi itp.

Dzieci te mają znaczną utratę włosów i często wymagają leczenia przez psychiatrę dzieci i / lub psychologa dziecięcego specjalizującego się w trichotillomanii..

Łysienie plackowate jest reakcją autoimmunologiczną, która powoduje całkowitą utratę włosów; pojawienie się okrągłych lub owalnych plam na głowie dziecka lub innych częściach ciała. W przeciwieństwie do grzybicy skóry głowy okrągłe plamy łysienia plackowatego są całkowicie gładkie, bez zaczerwienienia lub skalowania. W terapii podaje się dożylnie sterydy. Trzeba też wybrać się do dermatologa.


Inne przyczyny wypadania włosów, to zaburzenia tarczycy (nadczynność), również schorzenia jak toczeń rumieniowaty układowy, cukrzyca, lub niedokrwistość z niedoboru żelaza, niedożywienia, niedoboru witamin,  nieprawidłowości budowy trzonu włosa, co zwykle prowadzi do łatwego uszkodzenia włosów – są suche, łamliwe wypadają końce włosów.

Pomóc dzieciom może wizyta u pediatry. Jest to chyba najlepszy pierwszy krok, jeśli dziecko traci włosy.

Artykuły

Reklama